Miss Wheelchair World 2017 – zostań wolontariuszem! 

 

Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pełnić rolę asystentek/asystentów uczestniczek wyborów Miss Wheelchair World 2017. Rekrutacja trwa do piątku, 29 września.

Wybory Miss Wheelchair World to nie tylko zwykły konkurs piękności, ale przede wszystkim wydarzenie, którego celem jest integracja i przełamywanie barier. - Chcemy, aby dobre praktyki z Polski szły w świat. Zmierzamy do tego, aby konkurs odbył się na jak najwyższym poziomie. Pragniemy, aby kobiety, które przyjadą do Warszawy czuły się tutaj komfortowo i długo wspominały ten tydzień z nami. Czeka nas nie tylko ciężka praca, ale i dobra zabawa i mamy nadzieję, że dzięki naszym pracownikom i wolontariuszom to wydarzenie przejdzie do historii – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Osoby zainteresowane wolontariatem podczas konkursu Miss Wheelchair World 2017 mogą zapisać się poprzez stronę

Poszukiwane są:

 • osoby władające językiem angielskim w stopniu biegłym. Mile widziana jest znajomość innych języków: francuskiego, hiszpańskiego, ukraińskiego, białoruskiego, rosyjskiego lub mołdawskiego;
 • osoby komunikatywne, dyspozycyjne (dostępność w wymiarze około 8 godzin dziennie, od 28 września do 8 października), chcące przeżyć wyjątkową przygodę;
 • mile widziane doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Dla osób, które go wcześniej nie miały, gwarantujemy przeszkolenie w zakresie asekuracji m.in. technik prowadzenia wózka, technik przesiadania, przenoszenia.

 

Do zadań asystenta należeć będzie:  

 • pomoc w komunikacji z uczestniczkami;
 • wsparcie w organizacji poszczególnych wydarzeń;
 • wsparcie podczas Gali Finałowej;
 •  

Każdy z wolontariuszy otrzyma:

 • ubezpieczenie NNW
 • porozumienie o wolontariacie
 • strój
 • wyżywienie i napoje
 • możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie realizacji zadań
 • certyfikat

 

Jeśli więc mieszkasz w Warszawie, nie boisz się wyzwań i spełniasz powyższe kryteria, koniecznie zgłoś się do nas. Gwarantujemy świetną zabawę, czas spędzony w gronie wspaniałych osób! Szczegółowych informacji nt. wolontariatu podczas konkursu Miss Wheelchair World udziela Michał Mazur (tel. 22 44 33 409, 510 205 032, michal.mazur@um.warszawa.pl).

 

Wybory Miss Wheelchair World nie są zwykłym konkursem piękności. To międzynarodowy manifest o prawa kobiet – ich niezależność, możliwość samorealizacji, poczucie własnej wartości - bez względu na miejsce zamieszkania, sposób poruszania czy status społeczny. Celem tego wydarzenia jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, łamanie stereotypów, poglądów i walka z dyskryminacją, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wydarzenie ma także integrować i ułatwić wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych.

 

Organizator konkursu Miss Wheelchair World 2017: Fundacja Jedyna Taka

Miasto-gospodarz: Warszawa

 

Więcej informacji:

Agnieszka Kłąb

zastępca rzecznika prasowego

Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 44 333 82

519-066-077 | aklab@um.warszawa.pl

 

Michał Mazur

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 44 33 409

510-205-032, e-mail. michal.mazur@um.warszawa.pl

 

Katarzyna Wojtaszek

Fundacja Jedyna Taka

884 000 778, e-mail. fundacja@jedyna-taka.pl

 

Zobacz także:

www.um.warszawa.pl/dla-mediow

www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

 

Projekt "Zwiększanie efektywności zarządzania migracjami w Polsce" jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.